Leden 2011

Smutné začátky Black Eyed Peas

28. ledna 2011 v 23:00 | Blogarous |  Novinky BEP (rubrika)
Má to svoji logiku. Převrácenou logiku. Po loňském komerčně veleúspěšném, leč umělecky sporném albu The E.N.D. následuje The Beginning. Nejde ovšem o žádný nový začátek, "symbolizující růst a start čerstvých, nových perspektiv," jak prohlásil will.i.am v internetovém magazínu Dipdive. Ba ani o návrat ke kořenům. Ale prostě o další vývar z The E.N.D. Vážně Energy Never Dies?

Není divu, že uspěchaná novinka schytala po celém světě většinou hodně drtivé recenze. Vlivný britský web musicOHM označil desku za únavnou a nudnou, v Allmusic přidělili pouhé dvě hvězdičky, v prestižní Chicago Tribune ještě o půlku méně. Autorovi článku jsou většinou při psaní cizí recenze ukradené, ale vzhledem ke kontroverzní pozici Black Eyed Peas mezi oslavováním a zatracováním a kvůli impozantnímu prodeji jedenácti milionů kopií předchozí desky se chtěl přesvědčit, zda něco důležitého nepřeslechl.

I pokud budeme ignorovat neobjevný retro sound s protivnými syntezátory vzor 80. léta i zpěv znecitlivělý elektronickými efekty a půjdeme jen po písních, desce chybí nosné nápady. Tedy, jeden tam najdeme, jenže otřepaný a cizí. To když si Black Eyed Peas v pilotním singlu The Time (Dirty Bit) vypůjčili kus písně (I've Had) The Time Of My Life z Hříšného tance. Jinak album obsahuje převážně prvoplánové rytmické paterny s melodickou nadstavbou úrovně dětského rozpočitadla.

Co se týče autorské i zvukové vynalézavosti, jde o záležitost, kterou by dokázal utlouct doma na koleně leckterý schopnější techno DJ vybavený počítačem a vokalizérem. Jenže na "superskupinu" je to dost málo. Nechce se ani věřit, že z přehrávače zní ta samá kapela, která začínala přínosnými, alternativně hip hopovými nahrávkami Behind The Front (1998) a Bridging The Gap (2000).

Něco pozitivního? Efekty nezkreslené pěvecké vstupy Fergie. Jenže ty abyste tentokrát hledali lupou, Fergie se vzácně blýskne třeba v baladickém úvodu skladby Just Can't Get Enough. Technologický doprovod občas příjemně obarví "živá" kytara. Toť vše.

Když už will.i.am započal se sestupnou symbolikou, co bude následovat před začátkem? Předehra k sexu? Velký třesk? Výbuch? Nebo je tohle jenom začátek smutného konce a pak přijde nicota? Těžko říci, ale jisté je, že zrušený producent will.i.am a spol. mají na víc než na tuhle schematickou, robotickou, bezduchou diskotéku.

zdroj: t-music.cz 

Fergie x Britney Spears

18. ledna 2011 v 16:16 | Blogarous |  Novinky Fergie
Objevila se nová fotka Britney Spears, která už letos vydá nový album, a při focení zaujala podobnou pozu jako Fergie, která fotila pro její album v roce 2006 (ke klipu London Bridge), The Dutchess.

imagebam.com

Avatary Fergie 0.2

10. ledna 2011 v 16:28 | Blogarous |  Zajímavosti-avatary
jsou to moje vytvory, kopiruje se zdrojem!! www.blogarous.blog.cz


Chanel Spring 2005

9. ledna 2011 v 17:03 | Blogarous |  Fergie-fashion-dress
Chanel Spring 2005 Dress