Biography

23. dubna 2010 v 18:06 | Blogarous |  Biography

Dětství

Fergie (skutečné jméno: Stacy Ann Ferguson) se narodila 27. března 1975 v Whittier Kalifornii. Vystudovala Glen A. High School ve městě Hacienda Heights (třída 1993).
Její rodiče, Terra a Pat, podporovali Stacy Ferguson a její mladší sestru Danu Karrieren v rozhodnutí působit v showbusinessu. Stacy dostala svou první hereckou příležitost jako moderátorka v zábavném pořadu "The Charlie Brown and Snoopy show" (1983), ale také ve dvou speciálních televizních vysílání - It´s Flashbeagle, Charlie Brown and Snoop show (1984), což byly velmi populární moderátorské pořady a show! Po působení v reklamě pro Rice Krispies (1984), působila Fergie v úspěšné televizní show - Kinds Incroporated v překladu něco jako dětská společnost… V květnu 2004 byla vybrána časopisem People mezi 50 nejkrásnějších lidí světa.

V roce 1986 hrála Stacy v hororové komedii - Monster in clothes, ale působila dál v televizním seriálu - Kids Incorporated: Charbusters a Kids Incorporated: Rock in the New Year. V roce 1989 opustila Stacy svět reflektorů a vrátila se zpět do obyčejného života a normálního dění teenagera.

http://crowdfusion.myspacecdn.com/media/2010/12/09/view-fergie-in-kids-incorporated-600w.jpeg

Wild Orchid

Hudba ale byla pořád její největší vášní a tak založila spolu se
Stefanie Ridel a s kolegyní Rance Sandstorm z televizního pořadu - Kids Incorporaded, skupinu Wild Orchid. V roce 1999 měla dokonce vlastní televizní pořad na televizním programu FOX TV. Svuj veškerý čas ale později věnovala jen skupině. Ta v roce 1997 vydala své první album Wild Orchid a hned poté,o rok později následovalo další, s názvem OXYGEN! V roce 2001 připravila skupina třetí album, ale už ho nestačila vydat. Skupina totiž přestala existovat, kvůli duševním krizím a depresím které u Fergie působily v takové míře, že bylo nutné podstoupit terapii! O rok později se vrátila zpět k profesionální pěvecké kariéře. Toužila však po změně a tak odjela do Los Angeles, kde se jí začalo přezdívat Fergie.

http://thatsmyjamradio.files.wordpress.com/2010/06/wild-orchid.jpg

The Black Eyed Peas


Za tu dobu potkala Will.i.ama z Black Eyed Peas. Potkávali se spolu často, v různých televizních show. Poté přijala na krátký čas nabídku a pěvecky doprovázela skupinu Trio. Nahrála s nimi 3 songy. Black Eyed Peas začali pod názvem Lban Klann (1989) ve složení: Will.i.am, Apl.de.ap a Taboo. Roku 1998 uveřejnili své první dílo s názvem Behind the Front a také Bridging the Gap (2000) Jejich styl hudby byl ojedinělý a neznámý,ale velmi kvalitní,už proto,že s nimi spolupracovali hvězdy jako např. Macy Gray nebo Wyclef Jean. Až po dvou letech vydali své v pořadí třetí album Elephunk, na kterém už spolupracovala i Stacy Ferguson. Ta přijala své umělecké jméno Fergie a byla oficiálně přijata jako členka skupiny Black Eyed Peas. Skupina Black Eyed Peas se proslavila především písní "Where is The Love?", na které se podílel i Justin Timberlake, který byl dříve členem skupiny N-Sync.

V roce 2003 po nahrání 5 písní s The Black Eyed Peas, byla formálně pozvána na Hip-Hop Group, která do té doby bylo prodáno jen 800.000 alb po celém světě s vydáním 2 studiového alba. O mnohem méně prodali než Wild Orchid. Byla nahrazena (zálohově) zpěvačkou Kim Hill, kapela se rozpadla v roce 2000. Fergie měla obrovskou šanci. V červenci 2003 vyšlo třetí studiové album od Black Eyed Peas a první se Stacy Ferguson, nyní s uměleckým jménem Fergie. První singl z tohoto CD byl nazván "Where Is the Love?" který se stal jejich prvním velkým hitem dosahujícím číslem osmé pozice na Billboard. Odtud přišel mnohem víc hitů včetně "Shut Up", "Hey, mama" a "Lets Get it Started", který byl původně "Lets Get Retarded", které bylo ve NBA finále ve světě reklam. Později vydali speciální edici CD s touto písní. Dnes se Elephunk prodalo více než 2,7 milionu výtisků v USA a více než 7,2 milionů po celém světě!

Jejich další album Monkey Business bylo vydáno 7. června 2005, spolu se singly "Don't Phunk With My Heart" (# 3), "Don't Lie" (# 6), "Bebot" (# 82), " Pump It "(# 45) a" My Humps "(# 3). Toto uznávané CD se prodalo více než 4,4 milionů v USA a více než 10,1 po celém světě. To se stalo nejprodávanějším CD roku 2005.
V roce 2009 přišla zpráva od Black Eyed Peas, 5. studiové album (s Fergie třetí) album END. Album The E.N.D. je zkratka pro Enery Never Dies (energie se nikdy nevyčerpá). Z tohoto alba přišli jejich dva největší hity vůbec, v USA i ve světě. Boom Boom Pow- strávila 12 týdnů na # 1 na Hot 100, a to narazilo na jejich 2. hit- I Gotta Feeling, který strávil 14 týdnů více. V současné době drží rekord nejvíce po sobě jdoucích týdnů na # 1 na horkých 100 diagramy s 26.

http://hollywoodhumor.com/wp-content/uploads/2011/02/72540_celebrity_paradise.com_Black_Eyed_Peas_Fergie_SLash_SUper_Bowl_XLV_Dallas_06.02.2011_15_122_204lo-e1297096350723.jpg

Sólová kariéra

Po zklamání s Wild Orchid řekla deníku Glasgow "Začals jsem na Extázi. Pak jsem byla závislá na krystalu metamfetaminu. Moje váha klesla na 90 liber. Lhala jsem, moji přátelé mi řekli, že jsem bulimička" Později se rozhodla, že vše napraví a řekla všem, co se s ní vlastně stalo.

Díky velkým úspěchům skupiny, se pokoušela Fergie prorazit i v solové dráze a společně s Will.i.amem nazpívala soundtrack - 50x a stále poprve (2004).
29.září 2006 bylo datum vydání pro sólový debut s názvem "The Dutchess". Nejúspěšnější a také první píseň z alba The Dutchess, v T-music chart byla píseň "London Bridge" (# 1), následovaný "Fergalicious" (# 2), "Glamorous" feat. Ludacris (# 1), "Big Girls Don't Cry" (# 1), "Clumsy" (# 5) a "Finally", který skutečně hit # 1 pozice na Bublající Billboard Hot 100 Chart- podle smyslu 101. místo. Také vystupovala se songem s Daddy Yankee s názvem "Impacto" (remix), který dosáhl čísla 52., a s písní "Party People" s Nelly na 40. pozici. V roce 2007, si Fergie vzala čas na film "Planet Terror "v režii Quentina Tarantina. Její role byla opět menší, ale větší než její předchozí role ve filmu "Poseidon".
Vzhledem k úspěchu svého alba "The Dutchess", Fergie byla nabídnuta světového turné, které odmítla kvůli dvěma věcem. První z nich, byla, že Fergie byla příliš unavená na turné s Black Eyed Peas jen několik měsíců před jejím vydání alba, za druhé byla nabídnuta role ve filmu "Nine", režie Rob Marshall. Tento film byl na začátku natáčení a vydal na konci roku 2008 a začátkem roku 2009, ale kvůli stávce spisovatele, to muselo být odloženo. To bylo propuštěno 18. prosince 2009 v New Yorku a Los Angeles, a ve světě vyšlo 25.prosince 2009. Fergie hraje 'Saraghina', prostitutka. To je Fergiina první hlavní role, jako herečka ve vedlejší roli, sdílení úvěry s Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Dame Judi Dench, Kate Hudson, Nicole Kidman a legendární Sophia Loren. Film byl nominován na 5 zlatých glóbusů.

http://www.studentsoftheworld.info/sites/music/img/23039_fergie.jpg

Co jsi o Fergie nevěděl/a:
-jakmile se stala Fergie dospělou odstěhovala se od rodičů, ale to jí neprospělo, proto se poté opět přestěhovala zpět k nim a bydlí s nimi dodnes
-O přezdívce Fergie: 1) přezdívka Fergie má znamenat nové začátky její osobnosti, poté, co skončila se skupinou Wild Orchid a jak se začala živit sama (bezúspěšně), 2) přezdívku má po svém dědečkovi (nejspíš se jmenoval Ferguson Ferguson:D)
-Když má Fergie, alespon trošku času po koncertech, hned letí za svým manželem:);)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama